صفحه ستون،پلیت،نبشی لقمه،لچکی

تهیه و توزیع انواع اتصالات آهنی صفحه ستون،پلیت،نبشی لقمه،لچکی

صفحه و پایه بولت و انکربولت
همراه با مهره و واشر درجه یک

ورق پلیت برشی طبق سفارش

لچکی و نبشی لقمه و پایه ستون

قیمت مناسب – دقت بالا و با کیفیت عالی

برش با cnc و گیوتین ، سوراخکاری با دریل و پانچ

صفحه ستون،پلیت،نبشی لقمه،لچکی
0912-31-777-41
www.sazehtak1.ir
صفحه ستون،پلیت،نبشی لقمه،لچکی

صفحه ستون

صفحه ستون صفحه اهنی
صفحه ستون

صفحه ستون صفحه ای فولادی می باشد که جهت استحکام حمایت از ستون بین سازه اسکلت اهنی و ستون قرار می گیرد و وظیفه آن انتقال وزن فشار وارد شده به ستون پایه های بر روی فوندانسیون یا پی ساختمان می باشد و همچنین موجب بیشتر افزایش تماس ستون و پی ساختمان می شود. در ماهیت بیس پلیت یا صفحه ستون یک صفحه مربع مستطیلی مسطح ساخته شده با اهن فولاد می باشد که به عنوان یک رابط بین ستون و بتن در فونداسیون فولادی قرار می گیرد.

بیس پلیت که نام دیگر آن صفحه ستون می باشد سبب می شود تا اتصال بین ستون و بتن بهتر شده و وزن وارد شده به بتن از ستون منتقل شده و توزیع می شود. ابعاد صفحه ستون عمدتا ۳۰ در ۳۰ می باشد که در اصل بستگی زیادی به استحکام فولادی، میزان بار ناشی از آنالیز سازه، میزان خروج از بار را دارد. قالبا جنس صفحه ستون از اهن فولاد بوده و با هر چیزی که دارای مقاومت بیشتری نسبت به فولاد داشته باشد نیز ساخته می شوند.

اکثرا ضخامت بیس پلیت بین ۸ تا ۲۰ میلی متر می باشد و همچنین اندازه بیس پلیت باید از سطح مقطع ستون فولادی بیشتر باشد تا بدین ترتیب فشار به آسانی به سطحی بزرگتر وارد شود که بدین ترتیب فشار کمتری به بتن و فونداسیون وارد خواهد شد. هر چه سطح مقطع بزرگتر باشد فشار نیز متقابلا کاهش پیدا می کند.

ورق پلیت

پلیت‌ها همان صفحه شیت ورق هستند که به‌صورت یک قطعه مربع یا مستطیل‌ شکل وجود دارند. ضخامت این محصولات حدوداً 3 میلی‌متر است که در ستون قرار می‌گیرند و وظیفه دارند بارهای مرده و زنده سازه را به ستون منتقل کنند.  این مقاطع فولادی از ورق سیاه ساخته‌می‌شوند و انواع مختلفی از آن‌ها را می‌توان در بازار فولاد دید. قالبا پلیت‌ها را از اهن فولاد ضدزنگ، فولاد نورد سرد، برنج، قلع، آلومینیوم یا مس می‌سازند.

کاربردهای پلیت چیست؟

از مهم‌ترین کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهترین مصرف پلیت به‌عنوان صفحه‌ستون در ساختمان‌سازی است.
  • برای نمای ساختمان معمولاً می‌توان از این محصول استفاده کرد.
  • این محصول برای تولید تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی کاربرد دارد.
ورق پلیت ساختمانی
ورق پلیت ساختمانی

نبشی لقمه،لچکی

نبشی لقمه،لچکی که در صنعت ساختما سازی به عنوان یک اساس پایه اسکلت سازی استفاده میشود معلا بیشترین مصرب بعد از صفحه ستون پلیت دارد استفاده این محصولات معمولا در کنار سازه های اهنی در تمامی مراحل ساخت ساز های تجاری شخصی فروش مصرف دارد.

نبشی لقمه،لچکی
نبشی لقمه،لچکی

Scroll to Top
اسکرول به بالا